? To będzie pierwsza nasza zbiórka na tak potężną kwotę, ale nie mamy wyboru, musimy prosić Was o pomoc. Proszę przeczytajcie moją prośbę i jeśli uznacie, że warto nam pomóc, będziemy Wam bardzo wdzięczni❗️

➡️ Od 5 lat prowadzimy w Grzawie na Śląsku gospodarstwo – Ośrodek dla zwierząt pokrzywdzonych. 
Mieszka tam 11 naszych uratowanych koni, 3 świnie, 2 kozy, psy i koty. 
Mamy skromnie ale dbamy o to by zachować jak największy porządek, czystość i dobre warunki dla zwierząt. 
Na terenie dzierżawionego gospodarstwa posiadamy kilka hektarów łąk z których co roku pozyskujemy pyszne siano dla naszych końskich i kozich podopiecznych, jest to dla nas ogromna oszczędność, bo dzięki temu mamy zapas siana na kilka miesięcy.

⚠️ Wszystko co robimy w Ośrodku, wykonujemy siłą własnych rąk ?, kto u nas był, ten wie, że wkładamy całe serce zarówno w zwierzęta które mamy pod opieką jak i w Ośrodek. Do dyspozycji w gospodarstwie mamy prawie 50 letni traktor (potocznie nazywany „trzydziestką”), który niestety mimo ciągłych remontów, zwyczajnie, powoli zaczyna wydawać ostatnie tchnienie (w zeszłym roku podczas sianokosów mieliśmy ogromny problem z tym, by żniwa zakończyć, bo co chwilę się psuł). Kolejną bolączką naszej „trzydziestki” jest to, że niestety nie jest dopuszczona do ruchu poza gospodarstwem co w efekcie powoduje to, że nie mamy nawet czym pojechać i przywieźć zapasy siana i słomy. Musimy to zlecać innym osobom co generuje duże koszty.

 Traktor służy nam nie tylko do zbierania siana, ale również do przewożenia siana i słomy ze stodoły do stajni, do wożenia siana na pastwiska, podsypania nowego, czystego podłoża na pastwiska, a także do wywożenia ton odchodów z boksów.

☝️ Ktokolwiek kto miał kiedykolwiek do czynienia z końmi i innymi zwierzętami gospodarskimi, ten wie jak wiele odchodów te zwierzęta codziennie produkują. By zachować komfort, czystość i suchość w boksach (która jest niezbędna do tego by zachować zwierzęta w zdrowiu) sprzątamy boksy każdego dnia, bez względu na to czy jest to wigilia, Wielkanoc czy inny dzień wolny od pracy. Zwierzęta nie mają świąt, one potrzebują mieć czysto codziennie. 
Praca w gospodarstwie jest pracą ciężką fizycznie ale my to lubimy  
Ale by prowadzić wszystko w należytym porządku, potrzebna nam pomoc mechaniczna w postaci sprawnego TRAKTORA. Niestety mimo szczerych chęci, nie wszystko jesteśmy w stanie wykonywać tylko naszymi mięśniami. 
Przeglądając ogłoszenia sprzedaży traktorów, które dałby radę w naszym Ośrodku, ceny trochę nas zmroziły, bo wahają się w granicach 30 000 – 50 000 zł. To dla nas całkowicie abstrakcyjne i niedostępne kwoty. Ale po rozmowie z jedną z wolontariuszek z którą gawędziłyśmy przy sprzątaniu końskich boksów, odważyłam się napisać do Was tę prośbę.

 Znaleźliśmy niewielki traktor, nazywany ogrodowym, który powinien sobie poradzić z pracami, które wykonujemy. Używany, sprawny technicznie kosztuje 35 000 zł. I tyle też będziemy próbowali zebrać.

??? LINK DO ZBIÓRKI ???

➡️ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/traktor
 

? Dlatego też zwracamy się do Was z błaganiem o pomoc w zebraniu tej gigantycznej dla nas kwoty. Ale dzięki temu, nasza działalność będzie mogła być kontynuowana na najwyższym poziomie. Nie sztuką jest „nazbierać” zwierzęta. Sztuką jest je utrzymać w dobrych warunkach. Zawsze stawialiśmy na jakość naszej opieki nad zwierzętami.

Jeśli ktoś jest niepewny wsparcia tej zbiórki, zawsze może do nas zadzwonić, porozmawiać i przyjechać by zobaczyć jak działamy – zawsze byliśmy otwarci na odwiedziny gości. W naszym Ośrodku każdy może „zajrzeć” wszędzie i zweryfikować to jak żyją nasze zwierzęta.
☎️ 782 241 515

Dziękuję za dobrnięcie do końca tego elaboratu, dziękuję również za Twoje wsparcie, udostępnienie mojej prośby.

Pozdrawiam Was serdecznie,
Aleksandra Gruszczyńska
Prezes w gumowcach