Gladius

STALI BYWALCY – REZYDENCI

Gladius były koń policyjny, który ze względu na chorobę wylądował w klinice gdzie lekarze walczyli o jego życie, niestety choroba zebrała swoje żniwo w postaci niezborności ruchowej i koń musiał zostać wycofany ze służby w policji.Informację o Gladiusie dostaliśmy od jego policyjnych opiekunów. W grudniu 2017 roku zostaliśmy zapytani czy przyjmiemy go na dożywocie ponieważ grozi mu eutanazja. Akurat tak się złożyło, że mieliśmy w stajni wolny boks i postanowiliśmy mu pomóc.

Dopiero końcem lutego 2018 roku udało się uzyskać wszelkie potrzebne zgody na przekazanie nam konia.

Gdyby nie policjanci którym nie jest obojętny los koni z którymi współpracują, zapewne chłopak nie miałby szans na dalsze życie. To dzięki ich wstawiennictwu i wysyłaniu miliona pism koń został nam nieodpłatnie przekazany.
Gladius jest koniem specjalnej troski. Niezborność zadu jest dość mocno widoczna. Koń na prostej drodze potrafi stracić równowagę. Jego niepełnosprawność widać również w codziennym zachowaniu. My to określamy mianem lekkiego upośledzenia. Ale mimo swoich problemów, Gladius chwyta życie pełną piersią. Dokazuje na pastwisku, chętnie przychodzi do nas na pieszczoty, ma nieposkromiony apetyt. Niestety na ten moment nie może dołączyć do stada. Musi przebywać na osobnej kwaterze, ponieważ reszta koni stanowi dla niego w tej chwili zbyt duże zagrożenie. Liczymy na to, że z biegiem czasu, stan Gladiusa będzie się poprawiał, dzięki codziennym ćwiczeniom odzyska choć część utraconej możliwości utrzymania równowagi i dołączy do stada uratowanych kolegów i koleżanek.

Utrzymanie Gladiusa wspiera PANI ANNA RZOK, PATRYCJA i IFS Biling support Team 🙂

By dowiedzieć się więcej o tej formie pomocy, skontaktuj się z nami:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub 
zwierzeca_arkadia@poczta.fm 

By dowiedzieć się więcej o tej formie pomocy, skontaktuj się z nami:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub
zwierzeca_arkadia@poczta.fm 

 

Kontakt z nami

Ola 782 241 515

Arek 665 881 405

 

fundacja@zwierzeca-arkadia.org

zwierzeca_arkadia@poczta.fm