Beti

STALI BYWALCY – REZYDENCI

Beti odeszła na wiecznie zielone pastwiska dnia 25.08.2023 r.

***

BETI trafia do nas z początkiem grud­nia 2015 roku wraz z zimnokrwistym źrebakiem Barnim. Oba konie stały w skupie koni rzeźnych – były przeznaczone na mięso. Dzięki pomocy darczyńców w 14 dni udało się uzbierać potrzebną kwotę na wykup obu koni i tym sposobem trafiły do nas.
Beti przeszła ochwat. Lekarz stwierdził, że była to sytuacja przewlekła. W kopytach doszło do dużej rotacji kości, ale jest szansa na to, że kość choć trochę zmieni położenie co poprawi komfort życia kucynki. Jest regularnie strugana przez naszego kowala.

Ktoś ją wcześniej na pewno kochał, bo jest zadbaną klaczą. Szkoda tylko, że miłość ta była tylko wtedy, kiedy kucynka była zdrowa, gdy zachorowała (zresztą najprawdopodobniej z winy właścicieli) stała się zbędnym balastem, którego należało się pozbyć – gdziekolwiek. Oczywiście klacz nie nadaje się do żadnego użytku – więc wylądowała w skupie jako koń przeznaczony na rzeź.
Beti jest młodą klaczą, jej wiek został oszacowany na ok. 8 lat. Jest grzeczna w obejściu, choć jak każdy kuc potrafi pokazać charakterek.
Jest zastępczą mamą „małego” Barniego, który podąża za nią krok w krok. Nawet boksy musieli mieć postawione obok siebie – tak bardzo są ze sobą zżyci.
Mamy nadzieję, że uda nam się wyprowadzić nogi Beti na prostą i będzie się cieszyć długim, spokojnym, bezpiecznym życiem wśród innych uratowanych koni.

Adopcja: Karolina Stróżycka – 50 %
Kontakt w sprawie uzupełniającej adopcji wirtualnej:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub
zwierzeca_arkadia@poczta.fm 

Kontakt z nami

Ola 782 241 515

Arek 665 881 405

 

fundacja@zwierzeca-arkadia.org

zwierzeca_arkadia@poczta.fm