Aura

PIES DO ADOPCJI REALNEJ

AURA to niezwykłej urody, młoda suczka (ok. 1,5 roku) w typie czarnego owczarka niemieckiego (jest nieco mniejsza, waży 21 kg).

Sunia trafiła do nas z pszczyńskiej przechowalni psów jako lekki dzikus. Podejrzewamy, że żyła raczej gdzieś w zamknięciu, gdzie nie miała poprawnie przeprowadzonej socjalizacji, ponieważ reagowała strachem na każdy głośniejszy dźwięk, podniesioną rękę, zakładanie obroży i smyczy, itd.
Obecnie dziewczyna zaczyna uczyć się o co w tym psim życiu chodzi. Na smyczy chodzi już całkiem nieźle ale na pewno należy to jeszcze dopracować. Powoli zaczyna kumać po co są zabawki. 
Z zachowaniem czystości nie jest jeszcze mistrzynią ale cierpliwość przyniesie efekty.

Dla Aury szukamy domy bez małych dzieci (na niekontrolowane ruchy i dźwięki reaguje strachem i ucieczką), może zamieszkać w bloku, ale przyszły opiekun musi brać pod uwagę fakt, że na pewno będzie trzeba ją nauczyć wchodzenia po schodach i liczyć się z początkowym lękiem przed dużą ilością bodźców. Póki co boi się podróżować samochodem ale wszystko jest do wypracowania.

Do innych psów Aura jest nastawiona przyjaźnie. Konie i koty oszczekuje. Nie wiem jaka będzie reakcja w bezpośrednim kontakcie. 
Sunia jest łagodna, nigdy nie kłapnęła na nas zębami, ale przy psach lękliwych trzeba się liczyć i z taką ewentualnością przy dużym stresie.

Sunia zostanie wydana do nowego domu po zabiegu sterylizacji, który jest planowany po Nowym Roku.

Jest odpchlona i odrobaczona, przed nami czipowanie i szczepienia. 
SUCZKA NIE ZOSTANIE WYDANA DO KOJCA – JEDYNIE DOM/MIESZKANIE.

Adopcja: oczekuje na swoją szansę
Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub
zwierzeca_arkadia@poczta.fm 

Adopcja: oczekuje na swoją szansę
Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub
zwierzeca_arkadia@poczta.fm