Malibu

Malibu

Malibu

STALI BYWALCY – REZYDENCI

Historia Malibu jest przeraźliwie smutna, ponieważ koń przepracował pod siodłem w swoim życiu kilka lat. Podczas pracy pod siodłem złamał nogę – z informacji jakie otrzymaliśmy, już po raz drugi. I to był jego wyrok. Został sprzedany na ubój. Bo do pracy pod siodłem już nigdy nie będzie się nadawał…

Na szczęście w porę pojawiły się osoby, które namierzyły gdzie koń stoi i go odkupiły od handlarza. Niestety środki, które zebrały, wystarczyły jedynie na wykup, glinki, wcierki, paszę i wizytę weterynarza. Na operację niestety nie została ani złotówka. Dlatego zostaliśmy poproszeni o pomoc, o ratunek dla pięknego, wówczas 11 letniego wałacha.
Tego samego dnia kiedy dostaliśmy o nim informację, udaliśmy się do stajni w której stał.
Podjęliśmy decyzję, że przejmujemy konia pod nasze skrzydła i organizujemy operację.

Decyzja nie była łatwa, bo potrzeba ogromu funduszy…Podpisując się pod kartą przyjęcia do kliniki, wzięliśmy na swoje barki ogromną odpowiedzialność.

Operacja się odbyła i na szczęście się powiodła! Malibu chodzi. Niestety okazało się, że to nie koniec problemów ze zdrowiem tego konia. Wałach ma silnie rozwinięte RAO. Musi co miesiąc dostawać sterydy by móc w miarę komfortowo oddychać. 

Utrzymanie i leczenie Malibu generuje duże dla nas koszty. Szukamy dla Malibu OPIEKUNÓW WIRTUALNYCH!

Utrzymanie Malibu wspiera: ANONIM, AGATA, MALWINA OLEK, BABCIA MALWINKI i WERA 😉

Malibu ma komplet opiekunów wirtualnych – serdecznie dziękujemy za pomoc 🙂

By dowiedzieć się więcej o tej formie pomocy, skontaktuj się z nami:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub 
zwierzeca_arkadia@poczta.fm 


Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub
zwierzeca_arkadia@poczta.fm 

 

Ana

Ana

Ana

KLACZ DO ADOPCJI REALNEJ
 

ANA i NIKA to dwie kucynki, które trafiły do jednego ze skupów koni. Matka z niespełna 3 miesięczną córką. Były skazane na śmierć. Na szczęście dzięki Waszej pomocy, udało nam się wyrwać je śmierci początkiem marca 2018 roku. Nika znalazła dom stały 🙂 Ale Ana nadal u nad…


ANA – to około 15 letnia klacz. Trafiła do nas ze znaczną niedowagą i przewlekłym ochwatem. Dożywotnio wykluczona z jakiegokolwiek użytkowania. To nam daje odpowiedź dlaczego trafiła do skupu…
Niestety w obecnych czasach, koń traktowany jest jak przedmiot, któy jak się zepsuje – jest wymieniany na „sprawny model”. Bo po co komu kucyk na którego można „jedynie” patrzeć? To piękna klacz o dwukolorowych oczach. Łagodna i przyjazna. Bezproblemowa w obsłudze.
Ana ma dość duże rotacje kości kopytowych przez nieleczony, przewlekły ochwat. Klacz jest przeznaczona do adopcji realnej – czyli szukamy dla niej stajni w której będzie mogła dożyć swoich ostatnich dni w spokoju i bezpieczeństwie. Ze względu na ochwat, Ana dożywotnio nie może jeść trawy jak i owsa. Podstawą jej diety jest siano.
Klacz będzie świetną towarzyszką dla innego konia. Tylko czy ktokolwiek zechce przyjąć chore wykluczone z użytku zwierzę?

Adopcja: oczekuje na swoją szansę
Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub
zwierzeca_arkadia@poczta.fm 

  • stajnia położona max. 100 km od Pszczyny
  • boks dostosowany do wielkości konia (nie wiata!)
  • możliwość korzystania z padoku z innymi końmi
  • żywienie dostosowane do potrzeb klaczy
  • leczenie we własnym zakresie
  • transport we własnym zakresie
  • podpisanie umowy adopcyjnej

Nowy opiekun klaczy przy podpisaniu umowy adopcyjnej zobowiązuje się do pokrywania wszelkich kosztów związanych z jej utrzymaniem, również leczenia jeżeli zajdzie taka potrzeba, wyraża zgodę na kontrolę warunków bytowych klaczy przez przedstawiciela fundacji przez całe życie konia. Nowy opiekun nie może klaczy oddać osobom trzecim, odsprzedać, użytkować pod siodłem/w zaprzęgu, ponieważ klacz się do tego nie nadaje.

Zastrzegamy sobie prawo do wyboru najlepszego domu dla Any.

 

Utrzymanie Any wspiera: NATALIA KLASA I MATYLDA TRÓJCA.

Do pełnej adopcji wirtualnej brakuje jeszcze 200 zł, może zechcesz dołączyć? 🙂

By dowiedzieć się więcej o tej formie pomocy, skontaktuj się z nami:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub
zwierzeca_arkadia@poczta.fm 

 

Kontakt z nami

Ola 782 241 515

Arek 665 881 405

 

fundacja@zwierzeca-arkadia.org

zwierzeca_arkadia@poczta.fm