Starsza

ODESZŁA NA WIECZNIE ZIELONE PASTWISKA 30.03.2018 r. [*]
***
STARSZA – to ponad 20 letnia klacz uratowana w kwietniu 2014 roku. O Starszej dowiedzieliśmy się przypadkiem, że jest, że nie może już pracować, że powinna odejść na godną emery­turę. Właściciel próbował ją sprzedać w „dobre ręce”, niestety zgłaszali się sami hand­larze, a właściciela czas gonił. Zostaliśmy poproszeni o wykupienie Starszej. Po krótkiej naradzie zdecydowaliśmy się dać klaczy szansę na dożycie ostatnich dni w spokoju, a nie jako kiełbasa na czyimś stole. Dowiedzieliśmy się, że Starsza dała właścicielowi kilka źrebaków, woziła na swoim grzbiecie dzieci – niestety doznała kontuzji i stała się zbędna. Blokowała miejsce dla zdrowych koni… Tym samym Starsza znalazła się u nas gdzie dożyje ostatnich dni jako szczęśliwa emerytka.

Starsze zwierzęta są zazwyczaj bardziej wymagające niż młode, dlatego bardzo potrzebujemy wsparcia w utrzymaniu klaczki.

Co miesiąc także każdy z naszych koni ma strugane kopyta. To dodatkowy koszt 50 zł. Chętnie dla Starszej przyjmiemy także worek owsa, marchewek bądź musli dla starszych koni.

Starsza w lutym 2016 roku przeszła operację zadniej nogi. W dalszym ciągu jest rehabilitowana.