Sekwana

STALI BYWALCY – REZYDENCI

Sekwana została uratowana 30.04.2016 r. Klacz z tragicznie przerośniętymi kopytami była skierowana na rzeź. Na szczęście w porę otrzymaliśmy informację o niej. Mimo ciężkiej sytuacji postanowiliśmy spróbować jej pomóc.
Dzięki wspaniałym ludziom udało się zebrać potrzebną kwotę na wykup. Dzień po przewiezieniu jej do naszej stajni wezwaliśmy kowala i lekarza, bo klaczka nie potrafiła ustać na zaniedbanych kopytach. Zdjęcia RTG NA SZCZĘŚCIE nie wykazały rotacji kości kopytowych – co bardzo dobrze rokuje!
Przerosty zostały ścięte. Teraz czeka nas długa rehabilitacja i wyprofilowanie kopyt tak by zyskały prawidłowy kąt.

Sekwana ma ponad 15 lat, najprawdopodobniej nigdy nie miała kontaktu z kowalem, bo zaniedbania są ogromne. Mimo swojego przykrego życia jest bardzo towarzyską i sympatyczną dziewczyną.

Przy zbiórce na wykup klaczy pojawiło się sporo komentarzy informujących nas o tym, że marnujemy czas, że powinna pojechać do rzeźni, bo jest „stara i zaniedbana”.
Dla nas nie liczy się to ile ma lat i jaki jest stan zwierzęcia, któremu chcemy pomóc. Jeżeli są jawne przesłanki ku temu, że zwierzę ma szansę na wyleczenie i życie bez bólu, to mu pomożemy, jeżeli tylko będziemy mieć taką możliwość.

Starsze zwierzęta także zasługują na godne życie i spokojną emeryturę!

OPIEKUN WIRTUALNY: FIRMA auto24parts – 100 %

Kontakt z nami

Ola 782 241 515

Arek 665 881 405

 

fundacja@zwierzeca-arkadia.org

zwierzeca_arkadia@poczta.fm