Habs

STALI BYWALCY – REZYDENCI
Habs jest z nami od roku 2013, trafił do nas jako roczny ogier. Za stajnię służyła mu obora, stał wraz z krowami i cielętami przypięty łańcuchem do żłobu. Obok niego stała matka. Koń w wieku 10 miesięcy miał już na sobie założone siodło i posadzonego człowieka, co przyczyniło się do jego problemów z kręgosłupem i stawami pęcinowymi.
Obecnie kręgosłup wrócił „do normy”, natomiast niestety już zawsze będzie nieco „siedział” na stawach pęcinowych. Ma także uszkodzone oko, na które nie widzi. Oko jest tak jakby „wepchnięte” przez co wydaje się jakby gałkę oczną miał połowę mniejszą i głęboko osadzoną.

Habs jest wałachem, który czasem ma problem aby porozumieć się ze stadem. Jest samotnikiem. Zapewne do wszystkiego przyczyniła się jego niepełnosprawność, a także brak kontaktu w okresie źrebięcym z innymi końmi oprócz matki. Żeby czemuś się dobrze przyjrzeć wygina ciało i głowę w bardzo dziwnych pozycjach przez co inne konie nieco od niego stronią. Nie zawsze jest w stanie odczytać mowę ciała innego konia przez co pojawiają się co jakiś czas konflikty w stadzie pomiędzy Habsem, a resztą koni.

Oprócz tego jest dość energicznym wałachem, nieco płochliwym i upartym.

Utrzymanie Habsa wspiera MARTYNKA, UK CIT Dream Team i Muminki 🙂

Dziękujemy! 🙂

 

Kontakt z nami

Ola 782 241 515

Arek 665 881 405

 

fundacja@zwierzeca-arkadia.org

zwierzeca_arkadia@poczta.fm