Fregata

KLACZ DO ADOPCJI REALNEJ
 

FREGATA ODESZŁA NA WIECZNIE ZIELONE PASTIWSKA DNIA 13.03.2019 r. 🙁 [*]

 

Fregata miała zawisnąć na rzeźnickim haku latem 2018 roku. Została sprzedana do skupu koni rzeźnych w stanie skrajnego wychudzenia. Tam miała zostać podtuczona i sprzedana na mięso. 

Na szczęście w porę udało nam się o tym dowiedzieć i klacz odkupić w cenie mięsa. 

Obecnie Fregata przebywa w pensjonacie, gdzie nabrała masy i zaczęliśmy szukać przyczyny jej wychudzenia, bo niedożywienie to jedno, ale u Fregaty występowały ciągłe biegunki, których nie dało się zatrzymać żadnymi lekami. Po przeprowadzonych badaniach wyszło, że klacz ma wrzody żołądka (co zapewne było powodem skierowania jej na ubój). Wrzody żołądka nie są wyrokiem śmierci dla konia. Wrzody można zaleczyć i przez wiele lat mogą nie dawać żadnych objawów, a koń może się cieszyć życiem. Zdecydowaliśmy się na dość drogą kurację zaleczania wrzodów. 

Fregata jest koniem, którego chcemy przeznaczyć do adopcji realnej. Klacz została oceniona na około 15 lat. Ma wspaniały charakter. Jest bardzo kontaktowa, grzeczna i w pełni obsługowa. W stadzie raczej niewidoczna i niewychylająca się, unikająca konfliktów.

W tej chwili Fregata nie może być użytkowana pod siodłem, ale niewykluczone, że w przyszłości mogłaby chodzić na spokojne spacerki pod lekką osobą. Natomiast na tę chwilę nawet nie mamy pojęcia czy jest zajeżdżona. 

KLACZ NIE ZOSTANIE WYDANA DO ROZRODU! Ma wieść spokojne życie jako koń – przyjaciel, a nie maszynka do zarabiania pieniędzy czy klacz rozpłodowa.

Adopcja: oczekuje na swoją szansę
Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub
zwierzeca_arkadia@poczta.fm 

  • stajnia położona max. 100 km od Pszczyny
  • boks dostosowany do wielkości konia (nie wiata!)
  • możliwość korzystania z padoku z innymi końmi
  • żywienie dostosowane do potrzeb klaczy
  • leczenie we własnym zakresie
  • transport we własnym zakresie
  • podpisanie umowy adopcyjnej

Nowy opiekun klaczy przy podpisaniu umowy adopcyjnej zobowiązuje się do pokrywania wszelkich kosztów związanych z jej utrzymaniem, również leczenia jeżeli zajdzie taka potrzeba, wyraża zgodę na kontrolę warunków bytowych klaczy przez przedstawiciela fundacji przez całe życie konia. Nowy opiekun nie może klaczy oddać osobom trzecim, odsprzedać, użytkować pod siodłem/w zaprzęgu, ponieważ klacz się do tego nie nadaje.

Zastrzegamy sobie prawo do wyboru najlepszego domu dla Fregaty.

 

Adopcja: oczekuje na swoją szansę
Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub
zwierzeca_arkadia@poczta.fm