Ana

KLACZ DO ADOPCJI REALNEJ
 

ANA i NIKA to dwie kucynki, które trafiły do jednego ze skupów koni. Matka z niespełna 3 miesięczną córką. Były skazane na śmierć. Na szczęście dzięki Waszej pomocy, udało nam się wyrwać je śmierci początkiem marca 2018 roku.
ANA – to około 14 letnia klacz. Trafiła do nas ze znaczną niedowagą i przewlekłym ochwatem. Dożywotnio wykluczona z jakiegokolwiek użytkowania. To nam daje odpowiedź dlaczego trafiła do skupu…
Niestety w obecnych czasach, koń traktowany jest jak przedmiot, któy jak się zepsuje – jest wymieniany na „sprawny model”. Bo po co komu kucyk na którego można „jedynie” patrzeć? To piękna klacz o dwukolorowych oczach. Łagodna i przyjazna. Bezproblemowa w obsłudze.
Ana ma dość duże rotacje kości kopytowych przez nieleczony, przewlekły ochwat. Klacz jest przeznaczona do adopcji realnej – czyli szukamy dla niej stajni w której będzie mogła dożyć swoich ostatnich dni w spokoju i bezpieczeństwie. Ze względu na ochwat, Ana dożywotnio nie może jeść trawy jak i owsa. Podstawą jej diety jest siano.
Klacz będzie świetną towarzyszką dla innego konia. Tylko czy ktokolwiek zechce przyjąć chore wykluczone z użytku zwierzę?

Adopcja: oczekuje na swoją szansę
Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub
zwierzeca_arkadia@poczta.fm 

  • stajnia położona max. 100 km od Pszczyny
  • boks dostosowany do wielkości konia (nie wiata!)
  • możliwość korzystania z padoku z innymi końmi
  • żywienie dostosowane do potrzeb klaczy
  • leczenie we własnym zakresie
  • transport we własnym zakresie
  • podpisanie umowy adopcyjnej

Nowy opiekun klaczy przy podpisaniu umowy adopcyjnej zobowiązuje się do pokrywania wszelkich kosztów związanych z jej utrzymaniem, również leczenia jeżeli zajdzie taka potrzeba, wyraża zgodę na kontrolę warunków bytowych klaczy przez przedstawiciela fundacji przez całe życie konia. Nowy opiekun nie może klaczy oddać osobom trzecim, odsprzedać, użytkować pod siodłem/w zaprzęgu, ponieważ klacz się do tego nie nadaje.

Zastrzegamy sobie prawo do wyboru najlepszego domu dla Any.

 

Adopcja: oczekuje na swoją szansę
Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 782 24 15 15
e-mail: fundacja@zwierzeca-arkadia.org lub
zwierzeca_arkadia@poczta.fm