Szanowni Państwo,
codziennie otrzymujemy po kilka próśb o pomoc dla kotów bezdomnych z terenu całego powiatu pszczyńskiego i Tychów.

Gminy które w ogóle z nami nie współpracują, odsyłają wszystkich ludzi proszących gminę o pomoc – do nas. Bo praktycznie żadna gmina nie ma żadnego programu na pomoc kotom BEZDOMNYM (nie mylić z wolnożyjącymi), więc zepchnięcie problemu na organizację pożytku publicznego jest na porządku dziennym. Codziennie wysłuchujemy szantażu emocjonalnego i pretensji od osób dzwoniących, że nie jesteśmy w stanie pomóc. Ale miejscówki które stworzyliśmy dla kotów nie są z gumy.

Niestety w chwili obecnej jesteśmy zmuszeni odmawiać przyjęcia kolejnych ze względu na to, że pod naszą opieką przebywa na dzień 21.06.2018 ponad 30 kotów. Adopcje stoją w miejscu. W jednej z kociarni wybuchła epidemia kociego kataru – 15 kotów jest w trakcie intensywnego leczenia, które tygodniowo kosztuje nas ponad 500 zł. Izolatki dla kociąt niezaszczepionych są pełne po brzegi, żaden dom tymczasowy się nie zgłosił.

Mimo szczerych chęci nie jesteśmy w stanie pomóc jednym, kosztem życia i/lub zdrowia drugich – tych które już przyjęliśmy.
By pomagać z głową, trzeba znać granice zdrowego rozsądku. Nie możemy w jednym małym pomieszczeniu upchnąć dużego stada kotów, bo najzwyczajniej zaczną nam umierać. Ze stresu, z przepełnienia spada kotom odporność, koty które do nas trafiają nie są okazami zdrowia w związku z czym zbyt duże zagęszczenie kotów w jednym pomieszczeniu może się skończyć ich śmiercią.

Dlatego właśnie jest tak duża umieralność kotów w schroniskach, bo najczęściej koty maja tylko jedno pomieszczenie w którym gniotą się ogromne stada. My do tego dopuścić nie możemy, bo nie na tym polega sensowna pomoc…

Jeśli ktoś zaproponuje dom tymczasowy dla kotów oczekujących na pomoc – otoczymy je opieką. Tylko, że w ostatnim czasie nie zgłosił się nikt, a my zwyczajnie już sobie nie radzimy z ilością zgłoszeń.

Proszę o zrozumienie naszego położenia w obecnej sytuacji, staramy się pomagać najlepiej jak umiemy, ale u nas limit na przyjmowanie nowych kotów właśnie się wyczerpał.

Jeśli ktoś z Was zechciałby zostać domem tymczasowym, proszę dzwonić. Dom tymczasowy zostanie otoczony pełną opieką naszej Fundacji. Bez domów tymczasowych jesteśmy w kropce…

KONTAKT:
tel. 782 241 515