Szanowni Państwo,   jak wielu z Was wie – miesiąc marzec jest ogólnopolskim miesiącem sterylizacji/kastracji.
Jako, że znowelizowana ustawa daje gminom możliwość dofinansowania zabiegów zwierząt właścicielskich, wyszliśmy z taką propozycją do naszej gminy.
Chcemy poinformować, że gmina Pszczyna przystała na naszą propozycję dofinansowania zabiegów zwierząt WŁAŚCICIELSKICH 🙂

Układ wygląda następująco – gmina daje 4000 zł w roku 2018, my dokładamy drugą połowę (czyli gmina opłaca połowę zabiegu i my połowę).

Chcielibyśmy tu serdecznie podziękować gminie Pszczyna. To bardzo duży krok naprzód! To krok do szerszej możliwości ograniczania zwierzęcej bezdomności w naszej gminie! Jeśli będzie większe zapotrzebowanie na zabiegi, gmina nie wyklucza zwiększenia puli funduszy na kolejny rok.
Niestety nasze doświadczenie pokazuje, że najwięcej szczeniąt i kociąt przychodzi na świat w prywatnych domach, nie na ulicy. To one zasilają rzeszę ogromnej zwierzęcej bezdomności, lądując na ulicy, w schroniskach, jeśli nie uda się ich „wydać” gdziekolwiek…

WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO AKCJI:
W pierwszej kolejności na zabiegi będą przyjmowane zwierzęta z rodzin których naprawdę na zabieg nie stać, a suczki i kotki co i rusz rodzą kolejne mioty.

Kolejnym warunkiem przystąpienia do akcji jest konieczność mieszkania na terenie gminy Pszczyna.
By zgłosić psa/kota na zabieg musicie Państwo skontaktować się z nami telefonicznie. Osobom niezmotoryzowanym pomożemy w transporcie zwierzęcia do Przychodni i z powrotem do domu po zabiegu.

INFORMUJCIE ZNAJOMYCH O NASZEJ AKCJI – ZACHĘCAJCIE DO KONTAKTU Z NAMI, JEŚLI SPEŁNIAJĄ POWYŻSZE WARUNKI!

KONTAKT: 782 241 515