Znajdź swojego pupila

Nie kupuj, adoptuj!
Wspieraj zwierzakiKontakt z nami

Fundacja dla zwierząt w potrzebie

„Zwierzęca Arkadia”

Fundacja „Zwierzęca Arkadia” zajmuje się szeroko pojętą pomocą zwierzętom pokrzywdzonym przez los nie ograniczając się jedynie do psów i kotów. Pod opieką Fundacji znajdują się również konie, które miały skończyć życie w rzeźni, świnie i kozy. 

Głównym celem Fundacji jest ograniczanie nad-populacji bezdomnych psów i kotów poprzez organizowanie akcji kastracji i sterylizacji, współpraca ze schroniskami i miejscami czasowego przetrzymywania zwierząt bezdomnych. Prowadzone są również adopcje psów i kotów będących pod opieką organizacji. Psom adoptowanym z naszej Fundacji zapewniona jest dożywotnia pomoc behawioralna. 

Fundacja została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 06.07.2012 roku pod nr KRS: 0000425968

Posiadamy status ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO!


KONTO STATUTOWE:

BOŚ BANK: 33 1540 1128 2081 9100 7566 0001

 KONTAKT: +48 782 241 515 
fundacja@zwierzeca-arkadia.org

Jak możesz pomóc?
Darowizny pieniężne
Leczymy i utrzymujemy naszych podopiecznych tylko i wyłącznie z darowizn. Ogrom zwierzęcego nieszczęścia jest miażdżący, w związku z czym borykamy się z ciągłym brakiem funduszy. Nawet niewielkie pieniądze – kilka złotych na miesiąc – pomnożone przez mnogość życzliwych nam serc, mogą sprawić prawdziwy cud. I o taki CUD Państwa prosimy. Można pomagać nam dokonując wpłat na podane poniżej konta bankowe. Można skorzystać z okna „WESPRZYJ NAS”, znajdującego się poniżej menu naszej strony. Czekamy na jednorazowe GESTY Państwa DOBREJ WOLI jak i deklaracje okresowej, czy stałej pomocy. Bez Waszego udziału nie mamy szans.
Darowizny materialne
Jeżeli chcecie Państwo przekazać naszym podopiecznym karmę, witaminy, lekarstwa czy inne darowizny materialne. Ale prosimy o wcześniejszy kontakt z uwagi na skromne możliwości magazynowe. Chcemy uniknąć sytuacji, w której Państwa szlachetny gest, z przyczyn od nas niezależnych, nie zostanie dobrze wykorzystany. Prosimy, by przekazywane nam dary były z nami wcześniej konsultowane.
Domy tymczasowe
Szukamy osób chcących zostać domem tymczasowym (DT); stworzyć taki dom dla naszych podopiecznych. Na czym to polega? DT jest fazą przygotowującą psa lub kota do adopcji – inaczej rodzina zastępcza. W DT możemy poznać charakter, nauczyć dobrych manier, zachowywania się w domu, odbudować skrzywdzoną psychikę zwierzęcia. W DT zwierzę przebywa tyle czasu, ile potrzeba na jego adopcję. Ze względu na to, że nasza fundacja nie prowadzi schroniska, domy tymczasowe są dla nas bardzo cenne. Fundacja pokrywa koszty leczenia i wyżywienia zwierząt w domach tymczasowych. Jeżeli kochasz zwierzęta, chcesz pomóc tym bezdomnym istotom, a nie możesz przygarnąć na stałe psa lub kota to jest idealna opcja dla Ciebie! Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy więcej informacji.
Przekaż 1% podatku

Możesz przekazać nam 1% swojego podatku. Ciebie to nic nie kosztuje, a nam możesz bardzo pomóc.

Darmowy Program PIT dostarcza
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

w ramach projektu PITax.pl dla OPP 

Psy do adopcji

Poznajmy się

Koty do adopcji

Poznajmy się
Istniejemy dzięki Twojej pomocy

Chcesz zostać wirtualnym opiekunem?

Adopcje wirtualne

Wirtualna adopcja daje możliwość opiekowania się wybranym zwierzęciem „na odległość”. Jest bardzo wygodną formą pomocy – pozwala na zaopiekowanie się wybranym zwierzęciem w momencie, gdy ktoś bardzo pragnie pomóc albo mieć własnego zwierzaka, a nie może przygarnąć sierściucha do swojego domu.

Chcesz zostać wirtualnym opiekunem? Napisz: zwierzeca_arkadia@poczta.fm lub zadzwoń: tel. 782 241 515 Na Twoją pomoc czeka bardzo dużo zwierząt!

Jak możesz pomóc?
Koszt adopcji wirtualnej

Koszt pełnej adopcji wirtualnej jest stały, dopasowany indywidualnie do każdego zwierzęcia (miesięczny koszt utrzymania psa w hotelu kosztuje nas od 180 – 350 zł, utrzymanie kota w naszej kociarni 70 – 100 zł, konia 250 – 300 zł).

Jest też możliwość adopcji niepełnej/częściowej – wtedy kwota ustalana jest przez adoptującego, a zwierzak ma kilku opiekunów. Zwierzę jest wtedy wspierane określoną kwotą co miesiąc, do czasu znalezienia mu nowego domu. W przypadku wirtualnej adopcji niepełnej, dążymy do tego aby uzbierała się kwota, która jest co miesiąc potrzebna do utrzymania zwierzęcia.

Z wirtualnej adopcji można zrezygnować w każdej chwili – prosimy jednak, aby o tym wcześniej informować, abyśmy mieli czas na znalezienie innego opiekuna, by zwierzak nie został „bez niczego”.

Darowizny materialne

Swojemu podopiecznemu możecie Państwo także wysłać paczkę z karmą/żwirkiem /zabawkami/środkami na odpchlenie-odrobaczenie/obrożą czy smyczą – wtedy w danym miesiącu kwota deklaracji adopcyjnej się zmniejsza, bo mając karmę dla danego zwierzaka nie musimy mu na dany miesiąc kupować 🙂

Wirtualny opiekun

Wirtualny opiekun, jeżeli wyrazi zgodę – będzie wymieniony w opisie danego zwierzęcia z imienia i nazwiska/pseudonimu lub jako osoba anonimowa. Zwierzaka może adoptować wirtualnie każdy prywatnie, może cała szkoła lub klasa, a także firma. Nasze zwierzęta utrzymujemy jedynie z darowizn, a także z własnych środków. Nie mamy dotacji czy wsparcia od gminy/państwa. Wirtualna adopcja jest jedną z możliwości utrzymania naszych zwierząt. Mamy nadzieję, że znajdą się ludzie o dobrych sercach, którzy nie mogąc adoptować realnie – zaadoptują wirtualnie. Dzięki wsparciu wirtualnych opiekunów – możemy pomóc większej liczbie zwierząt w potrzebie.

Wirtualny opiekun otrzymuje od nas raz w miesiącu informację i nowe zdjęcia swojego podopiecznego na e-mail lub MMS – w zależności jaką formę wybierze.

Aktualności

Co słychać w Arkadii

GUZIK ZNÓW SZUKA DOMU!

Mamy złe wieści... Guzik adoptowany w sierpniu w zeszłym roku, niestety musi opuścić dom w którym obecnie mieszka. Powodem jest wyjazd właścicielki za granicę. Mamy czas na znalezienie domu do maja. Guziczek jest psem w wieku około 11-12 lat. Jest bardzo przyjazny do...

Pożegnanie Fregaty 🙁

Fregata odeszła na wiecznie zielone pastwiska...Poddała się ;(Przeżyła pod naszą opieką ledwie 6 miesięcy, trafiła do nas ze skupu koni rzeźnych jako szkielet konia. Miała skończyć życie na haku. Fregata była koniem wyjątkowym - niezwykle spokojna, łagodna i bardzo...

11 letni koń z wyrokiem śmierci

Prawie 10 000 zł potrzebne jest do próby ratowania życia 11 letniego wałacha! Historia Malibu jest przeraźliwie smutna, ponieważ koń przepracował pod siodłem w swoim życiu kilka lat. Podczas pracy pod siodłem złamał nogę - z informacji jakie otrzymaliśmy, już po raz...

Kontakt z nami

Ola 782 241 515

Arek 665 881 405

 

fundacja@zwierzeca-arkadia.org

zwierzeca_arkadia@poczta.fm